קליטה

קליטה בקיבוץ געתון

 

קיבוץ געתון קולט משפחות משנת 2003.

אנו נותנים דגש רב לקליטת בני קיבוץ, יחד עם זאת אנו קולטים גם משפחות שאינן בני קיבוץ.

במהלך שנת 2006 התחילה להיבנות השכונה הראשונה של נקלטים בתחומי הקיבוץ. השכונה מונה 22 מגרשים. שכונה נוספת נבנתה בכניסה לקיבוץ ומונה 7 יחידות.

בימים אלו מסתיימת קליטה לשכונה נוספת, שכונה המונה 67 יחידות. נכון להיום גרים בשכונה 43 משפחות ושאר המגרשים בשלבי בנייה שונים.

אנו מאמינים כי לקליטה בקצב איטי יתרונות רבים לנקלטים, לחברי הקיבוץ ולקיבוץ עצמו.

המשפחות הנקלטות מכירות את הקיבוץ ומערכותיו ונטמעות באורחות החיים, מערכות הקיבוץ מתאימות עצמן לתוספת של משפחות חדשות וחברי הקיבוץ מכירים ומחבקים את המשפחות החדשות.

מתוך ראייה זו, אנו קולטים אחת לשנתיים כ-20 משפחות. בכל סבב קליטה ניתן עדיפות לבני קיבוץ ולאחר מכן למשפחות נוספות.

המשפחות מתקבלות לחברות במעמד של “חברים מלאים”. מעמד זה מקנה למשפחות החדשות שותפות בכל הקשור לאורח החיים וחיי הקהילה בקיבוץ.

החברים החדשים משתלבים בחיי המשק והקהילה, ניתן לראות אותם שותפים בועדות השונות, מארגנים חגים ועובדים בקיבוץ.

הליכי הקבלה:

כל משפחה אשר מעוניינת להתקבל לחברות נרשמת ברשימת המתנה.

כאשר נפתחת קבוצה, אנו מזמינים את כל המשפחות המתעניינים (אשר נרשמו ברשימת המתנה) לבוא ולהגיע לכנס בו ניתן הסבר על הקיבוץ. ביום זה המתעניינים מקבלים את מלוא האינפורמציה על הקיבוץ, הליך הקבלה ועלויות.

מאחר שהביקוש רב, המועמדים אשר השתתפו בכנס ומעוניינים להתקבל לקיבוץ יגיעו למפגש נוסף. במפגש זה תיערך הגרלה אשר תקבע את סדר כניסת המשפחות לתהליך מיון. לצערנו לא כל המשפחות מגיעות לשלב המיון. בני קיבוץ נכנסים להליך מיון ללא צורך בהגרלה.

הליך המיון כולל: שאלון כלכלי, יום אבחון במכון אבחון אשר בודק את ההתאמה לאורח החיים הקיבוצי, שאלון פנימי, פגישה עם וועדת קבלה והצבעה בקלפי.

שטחים:
לאחר הקבלה לחברות מוקצה מגרש לכל משפחה נקלטת. ההקצאה נעשית בדרך של הפניית המשפחה למנהל מקרקעי ישראל על מנת לחתום עמם על חוזה, כך שהשטח שהוקצה להם יהיה רשום על שמם.

הוצאות שוטפות של חברי הקיבוץ:
רמת החיים בגעתון גבוהה, ולכן יש לקחת בחשבון שההוצאות השוטפות גבוהות יחסית.

חינוך הגיל הרך בגעתון הוא חינוך פרטי (ניתן לראות פרטים נוספים באתר). 

אגרת קהילה: כל משפחה משלמת מדי חודש אגרת קהילה אשר כוללת: שמירה, נוי, תאורת חצר, מים, ועד מקומי, תרבות וחגים, מועדון, ספריה, היטל בריאות, בריכה ועוד.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאביטל ישראלי 

050-4039020

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן